E-Game Show Alım Heyeti

ATO Congresium, Ankara
02 – 05 Haziran 2016

2-5 Haziran tarihlerinde Ankara’da düzenlenen “E-gameshow  – Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı”, ‘Yaşamın sırrı oyunda gizli’ temasıyla, bilişimin hem eğlendirici hem üretici yüzünü göstermek üzere birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Yabancı katılımcıların da büyük ilgi gösterdiği E-gameshow’a katılan ülkeler arasında büyük bir oyun potansiyeline sahip olan İran da, fuara büyük ilgi gösterdi. ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen alım heyeti kapsamında ülkemize getirilen İranlı firmalar, T.ICT ve ATOM bünyesinde bulunan oyun firmaları ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

Alım heyeti süresinde yapılan birebir görüşmelerde İran pazarı, Türk oyun geliştiriciler için büyük fırsatlar olabileceğini gözler önüne serdi. Birçok Türk firma İran pazarına yönelik çalışmalar içine girdi. Heyete İranlı olan ancak Türkiye’de yerleşik olan firmalarda yoğun ilgi gösterdi. T.ICT’nin oyun firmaları da gerçekleştirdikleri görüşmelerle İran oyun pazarına açılma fırsatı yakaladı. E-gameshow kapsamında ODTÜ TEKNOKENT’in ülkemizde misafir ettiği İranlı firma yetkilileri ziyaretten ve iş potansiyelinden son derece memnun kaldıklarını ve ilişkilerin pozitif yönde gelişeceğinin de altı çizildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir